Meme Küçültme

Meme Küçültme

Gebelik sırasında ve daha sonra aşırı kilo alıp vermeler göğüsler zerine olumsuz etkiler yapmaktadır. Bazen gebelik ve kilo sorunu olmadan yinede memelerde aşırı büyümeler olabilir. Aşırı büyüme sonucu yaklaşık 10 - 15 kg’a kadar bir boyut oluşabilir.

Büyük memeler, sırt ve boyun ağrısı yanında omurga bozukluklarına neden olabilir. İri memelerle yürümek, koşmak hatta sırt üstü yatmak dahi mümkün olmamaktadır. Sütyen askılarına bağlı omuzlarda yaralar açılabilir. Tam temizlenme sağlanamadığından meme altında çatlaklar, deri yırtılmaları, mantar enfeksiyonları ve egzema türü rahatsızlıklar oluşabilir. Meme küçültme ameliyatı ile bu sorunların tümü ortadan kalkmaktadır. Tüm bu sorunlar göz önüne alınınca meme küçültme ameliyatlarının zorunlu bir ameliyat olduğu ortaya çıkmaktadır.

meme kucultme teknigi

Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyat süresi ortalama 2 - 3 saattir. Ameliyattan sonra hastanede kalış süresi 1 gündür. Ameliyat sonrası normal hayata ve işe dönüş 7 gündür. Ancak ağır egzersizden 3 - 4 hafta sakınmak gerekir. Ameliyatta sarkık ve iri memeler hastanın istediği bedene göre küçültülerek, meme başı normal pozisyonuna kaldırılmaktadır. Ameliyat sonrası dikişler sıklıkla gizli olmaktadır. Meme başından meme altına doğru ve meme altında yatay uzanan ameliyat izleri zamanla belirsiz hale gelmektedir. Bu zaman bazen 2 yıla kadar uzayabilir. Bu izlerin ameliyattan hemen sonra dahi bikini altından görünmesi mümkün değildir.

Ameliyat öncesi sigara alışkanlığı olan hastaların bu alışkanlıklarına hiç olmazsa 15 gün ara vermeleri gerekir. Ameliyat sonrası hastalar birkaç defa pansuman ve kontrole çağrılmaktadır. Daha sonra 3., 6., 9. ve 12. aylarda tekrar kontrol yapılmaktadır. Ameliyat sonrası emzirme yeteneği azalabilir. Bu alınacak meme dokusunun boyutu ile ilgilidir. Meme başında uyuşukluk yapılacak ameliyat tekniğine göre olabilir veya olmayabilir. Çok büyük memelerde geçici duyarsızlık oluşabilir.

Okunma 476 defa
So-Ep Estetik Cerrahi

 Seyyid Burhanettin Bulvarı 51/A KAYSERİ             Telefon: +09 352 222 69 69             Fax: +09 352 222 99 69             bilgi@so-ep.com

Estetik Ameliyatlar

So-Ep Estetik Cerrahi Saç Ekimi ve Lazer Merkezi

SO-EP Estetik ve Güzellik Merkezinde sloganımız, herkese sınırsız güzelliktir. Op. Dr. Saffet ÖRS tarafından yönetilen kliniğimize gelin güzelliğinizi beraber keşfedelim.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

So-Ep Estetik Cerrahi, Saç Ekimi ve Lazer Merkezi

  +90 554 437 25 43
  bilgi@so-ep.com
   Harita