Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma

Bayanlarda kaşlar daha kavisli ve gözün üst kısmını oluşturan kemik yapının daha üzerine yerleşirken, erkeklerde kaş daha az kavisli ve bu kemik yapıyla hemen hemen aynı seviyededir. Kaşın en iç kısmı burun kanadının en dışından çizilen dikey hat ile aynı seviyede iken kaşın dış kısmı burun dış kenarından gözün en dış kısmına çizilen hatta sonlanır. 

Özellikte göz kapağında torbalanma ve yaşlanmaya bağlı değişikliklerin düzeltilmesinden önce kaş da düşüklük olup olmadığının belirlenmesi gereklidir. Normal göz kapağı parmak arasına alınıp çekildiğinde hızla eski durumuna gelmelidir. Eğer kapak derisi yavaş yavaş eski haline geliyorsa yada eski durumuna dönmüyorsa belirgin olarak kapak derisinde gevşeme olduğu görülür. 

Kaş kaldırma işlemi endoskopik yöntem yada klasik yöntemle yapılabilmektedir. Endoskop, fiberoptik bir kablo ucunda mini video olan ve bu görüntülerin TV monitöründe değerlendirildiği bir alettir. Endoskop ile kaş kaldırma yada alın germe yapılmaktadır. Klasik yöntemde olandan daha az kesi yapılmaktadır. 

Klasik yöntemde saçlı deri içerisinde kalacak şekilde kesiler yapılmaktadır. Ameliyat sonrası genellikle ağrısızdır, fakat rahatsızlık hissi duyulur.

Okunma 473 defa
So-Ep Estetik Cerrahi

 Seyyid Burhanettin Bulvarı 51/A KAYSERİ             Telefon: +09 352 222 69 69             Fax: +09 352 222 99 69             bilgi@so-ep.com

Estetik Ameliyatlar

So-Ep Estetik Cerrahi Saç Ekimi ve Lazer Merkezi

SO-EP Estetik ve Güzellik Merkezinde sloganımız, herkese sınırsız güzelliktir. Op. Dr. Saffet ÖRS tarafından yönetilen kliniğimize gelin güzelliğinizi beraber keşfedelim.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

So-Ep Estetik Cerrahi, Saç Ekimi ve Lazer Merkezi

  +90 554 437 25 43
  bilgi@so-ep.com
   Harita