Karın Germe

Karın Germe

Aşırı kilo alımlarında ve gebelik sonrası karın derisi ve adalelerinde gevşeme sonucu sarkmalar sıklıkla oluşur. Kilo verme, eksersiz ve diyete rağmen bu sarkmalar çoğu zaman düzelmez. Göbek altından kasıklara doğru olan sarkmalar bazen hereket etmeyi zorlaştırıp, pişik ve mantar enfeksiyonlarına yol açabilir.

Bu gibi durum söz konusu ise bu vakalar karın germe ameliyatı için adaydırlar. Bu ameliyatla göbek altında gebelik sonrası oluşan deri çatlaklıkları da giderilir. Ameliyat genel anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Ameliyat süresi yaklaşık 2 saattir.

Ameliyat sonrası 1 - 2 gün hasta hastanede tutulur. İlk üç gün ev içinde hareketine izin verilir. 1 hafta sonra işe dönülebilir. Ağır egzersiz ameliyat sonrası bir ay süre ile yasaklanır.

Bu ameliyatla sarkan derinin sıkılaştırılması yanında mide ve göbek altı bölgesindeki deri altı fasya denilen yapılar da sıkılaştırıldığından bu bölgelerde belirgin incelme gözlenir. Ameliyat sonrası hastalar birkaç beden küçülebilir.

Gebelik Sonrası Karın Sarkması ve Germe Operasyonu

Doğum Sonrası Karın Sarkması ve Karın Germe Operasyonu

Sigara içimi ameliyatı kötü yönde etkilemektedir. Bu nedenle ameliyattan 2 hafta önce sigaranın bırakılması önerilir.

Ameliyat sonrası bikini veya külot içinde kalacak şekilde yatay uzanan geçici bir iz oluşmaktadır. Bu izler 6 - 12 ay içinde belli belirsiz hale gelmektedir.

Gebelik sözkonusu olacaksa ameliyatı doğum sonrasına ertelemek daha uygundur.

Ameliyat sonrası hastaların aşırı kilo almaları önerilmez.

Bu ameliyat diğer bölgelerdeki liposuction ameliyatları ile kombine yapılabilir. Bazı vakalarda inceltme bel ve böğür bölgelerinde de gerekebilir. Bu vakalarda karın germe ile bu ameliyatın kombine yapılması önerilir. Bu ameliyat sıklıkla kadınlarda yapılmasına rağmen erkeklerde yapılmaktadır.

Okunma 493 defa
So-Ep Estetik Cerrahi

 Seyyid Burhanettin Bulvarı 51/A KAYSERİ             Telefon: +09 352 222 69 69             Fax: +09 352 222 99 69             bilgi@so-ep.com

Estetik Ameliyatlar

So-Ep Estetik Cerrahi Saç Ekimi ve Lazer Merkezi

SO-EP Estetik ve Güzellik Merkezinde sloganımız, herkese sınırsız güzelliktir. Op. Dr. Saffet ÖRS tarafından yönetilen kliniğimize gelin güzelliğinizi beraber keşfedelim.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

So-Ep Estetik Cerrahi, Saç Ekimi ve Lazer Merkezi

  +90 554 437 25 43
  bilgi@so-ep.com
   Harita