Genital Bölge Estetiği

Genital Bölge Estetiği

Genital Bölge Estetiği; labioplasti, vajinanan dış üçte birini oluşturan alan, pubis (vajina üstündeki bölge) ve bacak içlerindeki aşırı yağ birikmelerinin cerrahi olarak yeniden düzenlenmesini kapsamaktadır.

Labialar (Dudaklar)

Pek çok kadın labialarının büyük ve sarkık olmasından şikayet etmektedir. Yapılacak ameliyat cinsel fonksiyonları etkilemez ancak psikolojik olarak hasta mutlu olacaktır. Bu dudaklar normalden büyük olduğu zaman klitorisi örteceği için orgazmın gecikmesine ve isteğin azalmasına fonksiyonel olarak da neden olabilir. İlişki sırasında ağrıya neden olabilir. Labiaların normalden küçük ve gevsek olduğunda yağ dokusu transferi ile bunlar normal, gergin ve daha genç görünüme kavuşmaktadır. Bu basit ve lokal anestezi ile yapılan günlük cerrahi girişimlerdir. Bazen bacak içlerinde ve pubis denilen vajinanın üst bölümündeki alanlarda aşırı yağlanma olmaktadır. Bu durumda liposuction ile düzeltilmektedir.

Labia Minör Sarkması

Büyük ve sarkık iç dudaklar (Labia Minör) dış dudakları taşacak şekilde aşağı ve dışarı doğru asimetrik olarak taşarak estetik görüntüyü bozmakta hastaları rahatsız etmektedir. Pek çok kadın bunların dışarı sarkmasından rahatsızlık duymakta ve partnerlerine görünmek istememektedir. Ayrıca spor yaparken ve pantolon giyerken rahatsızlık vermektedir. Bu durum basit bir cerrahi işlem ile düzeltilmekte ve sarkık olan iç dudaklar yeniden normal görünümüne kavuşmaktadır.

Labia Majör Gevşemesi Ve Sarkması

Küçük dudaklarda olduğu gibi büyük ve sarkık büyük dış dudaklar lokal anestezi altında küçültülebilmektedir. Ayrıca yaşa bağlı olarak içlerinin boşalıp sarkması ve dolgunluk gerginliğinin azalması ise yine yağ dokusu transferi ile düzeltilmekte ve dış büyük dudakların tekrar dolgun ve gergin görünmeleri sağlanmaktadır.

Vulvar Lipoplasti

Vulva alanını oluşturanlardan pubis denilen vajina üstü bölgesi ve bacak içlerindeki aşırı yağ birikmesi sonucu oluşan kontur bozuklukları basit liposuction işlemleri ile lokal anestezi ile günlük cerrahi işlem olarak düzeltilebilmektedir.

Abdominoplasti yani karın germe ameliyatları ile kombine olarak yapılan vajinal yenileme ameliyatları yardımı ile bu bölge gerilmekte ve stres urinary incontinence denilen gülerken, hapşırırken, öksürürken, spor veya günlük ev isleri gibi aktiviteleri yaparken istem dışı idrar kaçırmaları da büyük oranda düzelmektedir.

Karın germe ameliyatı ile doğum veya yaslanmaya bağlı olarak aşağı doğru gevşeyip sarkan vajinal alanlar gerilmekte ve yeniden eski olduğu yere gelmektedir.

Klitoris tek orgazm organı değildir. Diğer orgazm alanı pubococcygeous ve transverse kasların oluşturduğu perineal bölgedir. Vajinal yenileme bu bölgenin üst kısmında bulunan Grafenberg noktası (G noktası) da normal yerine gelmektedir.

Cerrahi tedaviler genellikle lokal anestezi altında günlük cerrahi uygulamalar olarak yapılmaktadır. Hastanede yatmayı gerektirmez. 1 - 7 gün içinde hastalar normal günlük aktivitelerine dönebilmekte cinsel ilişki ise yapılan ameliyatın tekniğine bağlı olarak 3 - 8 hafta sonra serbest bırakılmaktadır.

Okunma 473 defa
So-Ep Estetik Cerrahi

 Seyyid Burhanettin Bulvarı 51/A KAYSERİ             Telefon: +09 352 222 69 69             Fax: +09 352 222 99 69             bilgi@so-ep.com

Estetik Ameliyatlar

So-Ep Estetik Cerrahi Saç Ekimi ve Lazer Merkezi

SO-EP Estetik ve Güzellik Merkezinde sloganımız, herkese sınırsız güzelliktir. Op. Dr. Saffet ÖRS tarafından yönetilen kliniğimize gelin güzelliğinizi beraber keşfedelim.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

So-Ep Estetik Cerrahi, Saç Ekimi ve Lazer Merkezi

  +90 554 437 25 43
  bilgi@so-ep.com
   Harita