FUE Yöntemi

FUE Yöntemi

Çapları 0,8 ile 1 mm arasında değişen özel iğnelerle saç köklerinin alınma yöntemine fue yöntemi denir. Bu iğnelerle alınan kökler ön taraflara transfer edilir. Alınan bölgelerde herhangi bir iz kalmaz ağrı olmaz dikiş kullanılmaz, saçlar çok kısa kestirilse dahi iz görünmez. Özellikle çok kısa saç kullanmayı seven hastalar için çok avantajlıdır.

Kayseri'de fue saç ekimini en uzun süredir yapan ve en tecrübeli kliniğiz. Şu anda kayseride saç ekimi yapan doktorlara dahi saç ekimi kliniğimizce yapılmıştır.  Ensenin üst bölgesinde bulunan genetik olarak dökülmeme özelliğine sahip  sağlıklı saç köklerinin, lokal anestezi altında uzman doktor tarafından alınarak, uzman ekip tarafından doğal sonuç alınacak şekilde açıklık olan bölgeye tek tek yerleştirilme işlemidir. Saç ekiminde fue ve fut olmak üzere 2 teknik kullanılmaktadır.

FUE yöntemi esas olarak saç foliküllerinin tekli , ikili veya üçlü şekilde çıkartılması işlemidir. Çıkarılan bu 2 - 3 saç teli içeren dokuya greft veya foliküler ünite denir.  Bu yöntemde foliküler üniteler (GREFT) doğrudan derinin kök seviyesinden çıkarılır. Bu yöntem "non-invasive" olarak bilinir. Saçlı deriden, kesme ve dikme işlemi olmaksızın sadece foliküler ünitenin çıkartılması için özel  tasarlanmış uçları olan aletler kullanılır.

Kliniğimizde greft almada  mikromotor yöntemini kullanmaktayız. Ekim işlemi santimetre kareye 50 - 60 greft  ( 120 - 130 saç teli ) ekilecek şekilde planlanmaktadır. FUE'de donör alanda neşter kullanılmaz, dikiş atılmaz ve köklerin alındığı bölgede gözle görülür bir iz kalmaz, hastaya hiçbir komplikasyon yaratmadan, günlük yaşamından alıkoymadan saçsızlık sorunu çekenleri yeniden saçlarına kavuşturur. FUE en son teknik saç ekimi yöntemidir.  FUE saç ekiminde ekilen bölgeden saçlar demetler halinde çıkmaz bu nedenle doğal görüntü oluşur.

soep logo 02’te FUE tekniği ile  yapılan ekimlerde bir seansta 1500 ila 2500 arası foliküler ünite (GREFT) nakledilmektedir. Buda yaklaşık 4000 - 7500 saç teline denk gelmektedir.

FUE ve FUT Yönteminin Karşılaştırılması

FUE Yönteminde
 1. FUE Yönteminde; saç kökleri tek tek özel iğnelerle alınır. Kesme ve dikme işlemi ya da şerit operasyonu yoktur. (Her kökte 1 ila 3 adet saç teli bulunur)
 2. Saç kökleri tek tek ekilir. Ekim yeri belli olmaz, doğal görünür.  
 3. 2. seans için beklemeye gerek yoktur.
 4. Operasyon sonrası 1. haftada saç alınan bölgede hiçbir dikiş yapılmadığı ve yara izinin olmadığı görülür.
 5. İşlem sonrası ağrı sızı vs. olmaz.                
 6. Yüzde şişlik morluk olmaz.
FUT Yönteminde
 1. Saçlı bölgeden şerit şeklinde, saçlı deri adası kesilir ve kesilen bölge dikilir.                                                                                                               
 2. Ekim yapılan yerde oyuncak bebek saçı görünümü olur.       
 3. 2. seans için 6 ay - 1 yıl beklenir.
 4. Şerit alınan arka kısımda her seans için ayrı bir kesi izi ve yara izi kalır.                                              
 5. Dikiş atılan bölgede 15 - 20 gün ağrı olur.
 6. Yüzde şişlik morluk olabilir.
Okunma 449 defa
So-Ep Estetik Cerrahi

 Seyyid Burhanettin Bulvarı 51/A KAYSERİ             Telefon: +09 352 222 69 69             Fax: +09 352 222 99 69             bilgi@so-ep.com

Saç Ekimi

So-Ep Estetik Cerrahi Saç Ekimi ve Lazer Merkezi

SO-EP Estetik ve Güzellik Merkezinde sloganımız, herkese sınırsız güzelliktir. Op. Dr. Saffet ÖRS tarafından yönetilen kliniğimize gelin güzelliğinizi beraber keşfedelim.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

So-Ep Estetik Cerrahi, Saç Ekimi ve Lazer Merkezi

  +90 554 437 25 43
  bilgi@so-ep.com
   Harita